„Spotkanie z pielęgniarką”„Spotkanie z pielęgniarką”

W ramach „Spotkań z zawodowcami” w naszej szkole gościliśmy panią pielęgniarkę. Pani Zofia – pracownik służby zdrowia z długoletnim stażem opowiedziała o swojej profesji. Wyjaśniła czym różni się praca w szpitalu od pracy w przychodni, a także wskazała jakie są zalety i wady tego odpowiedzialnego a zarazem szlachetnego zawodu. Pielęgniarki cieszą się społecznym uznaniem, ale niejednokrotnie muszą wykazywać się nadludzką cierpliwością i opanowaniem, aby móc nieść pomoc wymagającym podopiecznym.

Uczniowie w czasie spotkania obejrzeli dwa filmy o pracy sanitariuszek i o szkoleniu przyszłych pielęgniarek oraz pielęgniarzy. Każdy z uczestników mógł posłuchać bicia serca przez stetoskop, zmierzyć temperaturę i ciśnienie, skontrolować swój wzrok oraz nauczyć się jak opatrzyć ranę czy usztywnić złamaną kończynę. Pani Zosia opowiedziała również, jaką szkołę należy ukończyć, aby zdobyć zawód pielęgniarki. Podkreślała jednocześnie, że jest to praca wymagająca od człowieka nie tylko sumienności, ale także dokładności, empatii, opiekuńczości i co niezwykle ważne – opanowania oraz umiejętności właściwego postępowania z ludźmi.

Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach i zadawali pytania, na które nasz gość chętnie odpowiadał.

Galeria: