Lekcja otwarta pt.: „Bezpieczna jazda na rowerze”.Lekcja otwarta pt.: „Bezpieczna jazda na rowerze”.

Za kilka dni nadejdą upragnione wakacje i coraz chętniej wybierzemy się na wycieczkę za miasto na bicyklu. Jazda na rowerze staje się coraz popularniejszym sposobem poruszania się, szczególnie w okresie letnim. Dlatego też, w czwartek, 17 czerwca pani Katarzyna Salewicz i Joanna Stalmach przeprowadziły lekcję otwartą pt. „Bezpieczna jazda na rowerze”, która stanowiła podsumowanie programu edukacyjnego „Bądź Superbohaterem”.  Uczniowie klas PDP oraz klasa V c utrwalili nie tylko wiedzę dotyczącą bezpiecznego poruszania się na jednośladzie, ale również wykazali się znajomością prawidłowych  zachowań w lesie oraz zagrożeń płynących z Internetu. Jednakże głównym celem spotkania było kształtowanie nawyków rozważnego i odpowiedzialnego zachowania podczas poruszania się rowerem w ruchu drogowym. Lekcję rozpoczął krótki film edukacyjny na temat zagrożeń mogących mieć miejsce podczas jazdy na rowerze. Zwrócono uwagę na nierozsądne zachowania rowerzystów, którzy poruszali się po ruchliwej drodze bez kasku, bez sprawnych hamulców i świateł.  Uczniowie chętnie dyskutowali na temat wyposażenia roweru. Podkreślono rolę pieszego w ruchu drogowym, zwrócono uwagę na znaki oraz na zachowanie bezpiecznej odległości od samochodów, a także konieczność zakładania kamizelek lub opasek odblaskowych.

Na koniec omówiliśmy zalety podróżowania tym środkiem transportu. Nasza szkoła promuje zdrowy tryb życia, a przecież wiemy, ile walorów niesie w sobie tego typu sport. Jazda rowerem rozwija sprawność fizyczną, ma właściwości odprężające, a także umożliwia kontakt z przyrodą.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii z naszej lekcji o bezpieczeństwie!

Galeria: