DZIEŃ NASZEGO PATRONADZIEŃ NASZEGO PATRONA

DZIEŃ NASZEGO PATRONA

Nasza szkoła nosi imię Marii Grzegorzewskiej, urodzonej 18 kwietnia 1888 roku, zmarłej 7  maja 1967 roku. Dlatego na przełomie tych miesięcy wspominamy naszą Patronkę, która jest dla nas wszystkich wzorem do naśladowania. Ona pierwsza zwróciła uwagę na potrzebę rozwoju i  kształcenia dzieci niepełnosprawnych. Była wspaniałym, pełnym dobra, miłości i  życzliwości człowiekiem. Dzięki Niej idea pedagogiki specjalnej urzeczywistniła się w praktyce i zaowocowała siecią szkół przeznaczonych dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Tak powstała również i nasza szkoła.

W ramach obchodów Dnia Patronki uczniowie wykonali portrety pani Marii dowolną techniką plastyczną oraz stworzyli kolorowe bukiety kwiatów w podzięce dla tej, która przypominała o ludzkiej godności każdego człowieka.

Pani Mario…

Ty zobaczyłaś w nas zwykłe dzieci,

które kochają i chcą być kochane.

Rysować i tworzyć dla Ciebie będziemy,

by dzieło Twe było niezapomniane !