BÓG SIĘ RODZI

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. To szczególny czas, piękny, pełen miłości. Jednym ze zwyczajów tych Świąt są Jasełka, które przypominają nam, że ponad 2000 lat temu w Betlejem narodził się Zbawiciel.  W naszej szkole w ostatnim dniu nauki odbyły się wigilie klasowe.
Uczniowie spotkali się z wychowawcami  w klasach, by poczuć świąteczną atmosferę zbliżających się Świąt i złożyć sobie życzenia. W tym czasie osoby biorące udział w występie przeszły po klasach,  by zaprezentować krótkie Jasełka w każdej klasie oraz wspólnie zaśpiewać kolędy.

Wszyscy mamy nadzieję, że w przyszłym roku powrócą tradycyjne przedświąteczne spotkania.

Po zakończeniu jasełek wszyscy uczniowie zostali obdarowani piernikami.

Ważnym elementem Świąt  jest szopka bożonarodzeniowa. Tradycja szopek sięga Średniowiecza. Pierwszą żywą szopkę zorganizował Święty Franciszek z Asyżu. Również  w naszej szkole, na korytarzu obok choinki można podziwiać wystawę szopek bożonarodzeniowych wykonanych przez naszych uczniów z  pomocą nauczycieli.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

Zespół odpowiedzialny za Jasełka

Ewa Zientara, Eliza Szczurowska, Sylwia Kielczyk, Beata Rybak, Małgorzata Świerczyńska.