BÓG SIĘ RODZIBÓG SIĘ RODZI

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. To szczególny czas, piękny, pełen miłości. Jednym ze zwyczajów tych Świąt są Jasełka, które przypominają nam, że ponad 2000 lat temu w Betlejem narodził się Zbawiciel.  W naszej szkole w ostatnim dniu nauki odbyły się wigilie klasowe.
Uczniowie spotkali się z wychowawcami  w klasach, by poczuć świąteczną atmosferę zbliżających się Świąt i złożyć sobie życzenia. W tym czasie osoby biorące udział w występie przeszły po klasach,  by zaprezentować krótkie Jasełka w każdej klasie oraz wspólnie zaśpiewać kolędy.

Wszyscy mamy nadzieję, że w przyszłym roku powrócą tradycyjne przedświąteczne spotkania.

Po zakończeniu jasełek wszyscy uczniowie zostali obdarowani piernikami.

Ważnym elementem Świąt  jest szopka bożonarodzeniowa. Tradycja szopek sięga Średniowiecza. Pierwszą żywą szopkę zorganizował Święty Franciszek z Asyżu. Również  w naszej szkole, na korytarzu obok choinki można podziwiać wystawę szopek bożonarodzeniowych wykonanych przez naszych uczniów z  pomocą nauczycieli.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

Zespół odpowiedzialny za Jasełka

Ewa Zientara, Eliza Szczurowska, Sylwia Kielczyk, Beata Rybak, Małgorzata Świerczyńska.