Razem na Święta…Razem na Święta…

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki naszej pomocy mogą być jeszcze piękniejsze i radośniejsze. W ramach szkolnego Koła „Caritas” organizowaliśmy      w poprzednich latach wiele akcji dobroczynnych, takich jak: zbiórka odzieży dla bezdomnych, pomoc dla schroniska dla zwierząt, wykonywaliśmy także karty z okazji Dnia Chorego. W  listopadzie zakończyliśmy akcję „Rodacy bohaterom” organizowaną przez MEN. Wówczas cała społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórkę artykułów spożywczych oraz chemii dla Polaków na Kresach. Dziś wiemy, że zebrane dary trafiły do naszych Rodaków na Litwie.

Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy w naszej placówce są bardzo wrażliwi na potrzeby innych. Dlatego też, w grudniu nasz szkolny wolontariat przystąpił do kolejnej zbiórki organizowanej przez MEN: „Razem na Święta”. Udało nam się zebrać sporą ilość najbardziej potrzebnych artykułów żywnościowych o długim terminie ważności. Nasi szkolni darczyńcy przygotowali również prezenty w postaci słodyczy, własnoręcznie zrobionych pierników i innych drobnych upominków, które na pewno sprawią radość w sercu obdarowanemu. Zebrane produkty zostaną przekazane przed Świętami Bożego Narodzenia rodzinie ze społeczności lokalnej, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej.

Wszystkim osobom, które włączyły się w pomoc najbardziej potrzebującym składamy serdeczne podziękowania! Jednocześnie składamy z głębi serca płynące życzenia zdrowia, spokoju i wielu błogosławieństw na Święta oraz na zbliżający się Nowy Rok!

Szkolne Koło „CARITAS”

Koordynatorzy akcji „Razem na Święta”: E. Zientara/K. Salewicz