Po co leśnik w lesie?Lekcje multimedialne

Po co leśnik w lesie?

Beata Wysocka

 

Jak mądrze dokarmiać ptaki?

Dokarmianie ptaków zimą powinno się rozpocząć dopiero, gdy wystąpią opady śniegu lub duże mrozy. Gruba warstwa śniegu uniemożliwia ptakom odszukanie pokarmu w naturze, zaś w przypadku mrozów ptaki muszą jeść więcej wysokoenergetycznego pokarmu aby utrzymać się przy życiu. Zazwyczaj dokarmianie ptaków konieczne jest w okresie od grudnia do końca lutego.

Bardzo ważne!
Gdy ptaki zaczęliśmy już dokarmiać, musimy to robić regularnie do końca zimy.
Ptaki przyzwyczajone do miejsca dokarmiania będą przelatywać duże odległości aby dotrzeć do naszego karmnika, nieraz tracąc przy tym dużo energii. Gdy zastaną karmnik pusty mogą nie dać rady znaleźć innego pokarmu.

Pomysły na karmnik

15 pomysłów na karmniki dla ptaków DIY

Beata Wysocka

żródło YouTube