W oczekiwaniu na Święta i Jasełka szkolne.

Oczekiwanie na najbardziej ukochane święta w roku – Boże Narodzenie – zwykle bardzo się dłuży.

Aby umilić uczniom czas oczekiwania, a także wprowadzić w nastrój Świąt, przygotowaliśmy zestaw świątecznych łamigłówek, kolorowanek, zagadek itp. Uczniowie nie tylko będą mogli rozruszać swój umysł, ale także utrwalą sobie polskie tradycje świąteczne, jak również będą mieli okazję poznać niektóre ciekawostki dotyczące dawnych, mało znanych tradycji bożonarodzeniowych.

Zapraszamy również do obejrzenia prezentacji opowiadającej o tradycjach jasełkowych.

Prezentacja:

Święta

Przygotowaliśmy również materiały dla uczniów do pobrania w zdalnym nauczaniu w Zakładce – Karty pracy (szczególnie zachęcamy uczniów, którzy biorą udział w nauczaniu zdalnym).

Zespół odpowiedzialny za jasełka:

Ewa Zientara

Beata Rybak