SZKOLNA PRACOWNIA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO – POMYSŁ NA ORYGINALNE KARTKI ŚWIĄTECZNESZKOLNA PRACOWNIA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO – POMYSŁ NA ORYGINALNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

Idea wysyłania kartek świątecznych narodziła się w XX wieku dzięki rozwojowi poligrafii. Kolorowe karnety z symboliką Bożego Narodzenia były masowo drukowane i jeszcze do niedawna chętnie wysyłane tradycyjną pocztą.  W dobie Internetu i rozwoju technologii komunikacyjnej zostały zastąpione grafiką elektroniczną. Jednak te, które najbardziej cieszą oko, to zrobione ręcznie.

W PRACOWNI RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO uczniowie pod kierunkiem nauczyciela wykonali 60 kart. Ich najważniejszym elementem kompozycyjnym były formy uszyte na maszynie do szycia. Powstały z filcu, barwnych taśm
i wstążek. Umiejętnie wycięte, zestawione z kanwą, cekinami i kolorowymi papierami, efektownie wzbogaciły środki wyrazu artystycznego. Wszystkie karty zostały przekazane na potrzeby szkoły.

Justyna Śliwa – opiekun pracowni rękodzieła artystycznego

Zapraszam do obejrzenia prezentacji.

Prezentacja KARTY ŚWIĄTECZNE