Szkoła do hymnu 2020Szkoła do hymnu 2020

Zapraszamy do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

Szkoła do hymnu 2020 – odśpiewaj hymn narodowy we wtorek, 10 listopada

                                                   o godz. 11:11

Drodzy Uczniowie!

Zbliża się ważne dla nas Polaków święto – Dzień Niepodległości. W ubiegłym roku na uroczystej akademii szkolnej związanej z obchodami dnia 11 listopada wspólnie o godz.11:11 z powagą i wzruszeniem zaśpiewaliśmy hymn Polski. W tym roku, pomimo sytuacji epidemicznej również chcemy włączyć się do akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej przez MEN. Dlatego też zapraszamy was wraz z rodzicami i opiekunami do odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11 w waszych domach. W ten sposób chcemy włączyć całą społeczność szkolną we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy. Niech ta symboliczna godzina 11:11we wtorek będzie dla nas wszystkich momentem zjednoczenia się w tym trudnym dla nas czasie i jednocześnie chwilą radości z przeżywania odzyskania przez Polskę niepodległości.

Chętnie zapoznamy się z waszymi relacjami ze wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Zachęcamy was do publikowania np. komunikatów oraz udostępniania zdjęć i filmów wysłanych do wychowawców z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu.

Zapraszamy was również do zapoznania się z multimedialną prezentacją pt. „11 listopad”, która znajduje się na stronie szkoły. W niej znajdziecie archiwalne zdjęcia i historyczne fakty dotyczące odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności po długim czasie zaborów oraz tekst hymnu Polski z symbolami PCS. Ponadto młodsi uczniowie mogą nauczyć się wiersza „Kto ty jesteś – Polak mały” z wykorzystaniem komunikacji AAC, który znajduje się na końcu prezentacji.

PAMIĘTAJ! SZANUJ HYMN RP

Podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu państwowego zachowaj powagę i spokój. Stań w postawie wyrażającej szacunek.

Katarzyna Salewicz

II LISTOPADA – Prezentacja