6.10.2020 r.- Zaświeciliśmy na zielono6.10.2020 r.-  Zaświeciliśmy na zielono

6 października 2020 r., po raz pierwszy w naszej szkole, obchodziliśmy Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

W tym dniu Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku zaświecił się na zielono, dosłownie i w przenośni. Tym symbolicznym gestem włączyliśmy się w akcję mającą na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat mózgowego porażenia dziecięcego (MPD).

W ramach obchodów, w szkole powstały przepiękne, zbiorowe prace plastyczne wykonane przez uczniów poszczególnych klas. Ponadto uczniowie wykonali kotyliony, które 6 października stały się widocznym symbolem jedności z osobami z MPD. Dodatkowo wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły w tym dniu nosili zielone maseczki. Nie świętowaliśmy sami. Tego dnia szczególnie zwracamy uwagę na problemy, z jakimi borykają się osoby z MPD. Problemy te nie są nam obce, gdyż codziennie pomagamy naszym uczniom z MPD osiągać kolejne cele i przechodzić przez życie z uśmiechem.

Wspólnie z zaprzyjaźnionymi szkołami i przedszkolami stworzyliśmy długi, zielony łańcuch jedności z osobami z MPD. Bardzo dziękujemy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Duczkach oraz Zespołowi Szkolno –Przedszkolnemu w Leśniakowiźnie za włączenie się w naszą akcję. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Organizatorzy: Sylwia Kielczyk – lider

                       Beata Rybak

                       Eliza Szczurowska

                       Małgorzata Świerczyńska

Fotorelacja z innych szkół i przedszkoli, które dołączyły się do naszej akcji:

Galeria prac naszych uczniów:

   Galeria z obchodów Dnia MPD w naszej szkole:

Krótka prezentacja: