Drodzy Rodzice!Drodzy Rodzice!

W ramach Szkolnego Koła „Caritas” serdecznie zapraszamy i jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce artykułów spożywczych oraz chemii gospodarczej dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich. W ramach akcji „Rodacy – Bohaterom”, chcemy dotrzeć z pomocą do dzieci z ubogich rodzin, Weteranów Armii Krajowej zamieszkujących tamtejsze tereny oraz, dzięki współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa – Powstańców Warszawskich.

Zbieramy jedynie DŁUGOTERMINOWE produkty spożywcze np. makaron, ryż, kasza, olej, cukier, konserwy mięsne lub rybne, warzywa i owoce w puszce, herbaty, kawy, kakao, słodycze, środki czystości, proszki do prania, itp.

Zbiórka odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Odra – Niemen już od 10 lat i co roku ok. 70 ton żywności trafia do Rodaków mieszkających na Kresach Wschodnich.

Nasze działania mają wymiar edukacyjny. Uczymy w ten sposób naszych uczniów patriotyzmu, troski o Rodaków mieszkających poza granicami kraju oraz zaangażowania w pomoc żyjącym Weteranom.

Zbiórka potrwa do 13 listopada br.

„Bogatym nie jest, kto posiada, lecz ten, kto daje”

Organizatorzy:

  1. Rakoczy
  2. Salewicz – Szkolne Koło „Caritas”
  3. Zientara – Szkolne Koło „Caritas”