100 rocznica urodzin Papieża Jana Pawła II

UWAGA!!!

Drodzy Uczniowie

Zapraszamy do pokolorowania lub pomalowania portretu Naszego Papieża św. Jana Pawła II.

Wybierz dowolną (poniższą) kolorowankę, ozdób ją i sfotografuj się z nią!!!

Prosimy o zdjęcia wysłane na adres: zssostrowek@wp.pl

Czekamy na Wasze prace

I na pewno nagrodzimy Wasz wysiłek!!!

Pozdrawiamy,

K.Salewicz, D.Dołowa, M.Rakoczy, M.Wnętowska, K.Dołowy

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. W dzieciństwie chętnie uprawiał sport, bardzo lubił grać w piłkę nożną, uwielbiał wycieczki krajoznawcze a ponad wszystko kochał góry i narty.

Od najmłodszych lat był człowiekiem wielkiej wiary. Jako młody chłopiec pełnił obowiązki ministranta w kościele parafialnym. Kiedy ukończył gimnazjum w Wadowicach podjął naukę na Wydziale Filozoficznym, gdzie wykazywał się dużą aktywnością w spotkaniach literackich oraz   w przygotowywaniu spektakli. Wtedy także, z miłości do języka polskiego pisał pierwsze utwory poetyckie.

Był także wybitnym teologiem, co niezwykle się przydawało w jego kapłańskiej posłudze.

Kochał wszystkich ludzi na całym świecie. W czasie swojego pontyfikatu odbył 104 pielgrzymki! Przez 26 lat nasz Papież Jan Paweł II miał ogromny wpływ na zmiany, jakie zachodziły nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Biografia Jana Pawła II stawiana jest za wzór chrześcijańskiej postawy wobec świata i drugiego człowieka. Jest naszym autorytetem moralnym, za którym tęsknią ludzie na różnych kontynentach.

Jan Paweł drugi zmarł 2 kwietnia 2005 roku.

27 kwietnia 2014 roku nasz papież został Nowym świętym naszych czasów:

„ Orzekamy i stwierdzamy, że błogosławieni Jan XXIII i Jan Paweł II są świętymi i wpisujemy ich do katalogu świętych, polecając, aby odbierali oni cześć jako święci w całym Kościele. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego – powiedział. W homilii papież Franciszek podkreślił, że obaj kanonizowani „nie wstydzili się ran Chrystusa i nie gorszyli się jego krzyżem”.

Podczas wszystkich podróży zagranicznych przebył ponad 1 650 900 km, co odpowiada ponad 30-krotnemu okrążeniu Ziemi wokół równika i trzykrotnej odległości między Ziemią a Księżycem.

Bardzo lubił wadowickie kremówki, na które chodził z kolegami po maturze.

Jan Paweł II był pierwszym papieżem czytającym bez okularów. Był również pierwszym papieżem noszącym zegarek na rękę. Poza tym Karol Wojtyła był również pierwszym papieżem jeżdżącym na nartach, uprawiającym wspinaczkę górską, pływającym kajakiem. Pierwszym w dziejach Słowianinem wybranym na głowę Kościoła. Był również największym podróżnikiem wszech czasów spośród wszystkich papieży.

Pewnego razu zapytano Karola Wojtyłę, czy uchodzi, aby kardynał jeździł na nartach. Wojtyła uśmiechnął się i odparł: – Co nie uchodzi kardynałowi, to źle jeździć na nartach!

Proponujemy jeszcze pieśni, które lubił Jan Paweł ll

Źródło: youtube:

Tłumy serc – ufamy miłości – ulubione piosenki Jana Pawła ll

Barka

Zachęcamy też do wysłuchania piosenki „ Moje miasto Wadowice” w wykonaniu chóru dziecięcego

Naprawdę są piękne..