ZBLIŻAJĄ SIĘ MAJOWE ŚWIĘTAZBLIŻAJĄ SIĘ MAJOWE ŚWIĘTA

1 MAJA – PAŃSTWOWE ŚWIĘTO PRACY

Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja to międzynarodowe święto klasy robotniczej obchodzone corocznie 1 maja od 1890 roku.

2 MAJA – PAŃSTWOWE ŚWIĘTO FLAGI jest popularyzowaniem wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

3 MAJA – NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

3 maja obchodzimy Święto Konstytucji. Zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja

w 1791 r.

Maj to szczególny miesiąc w którym już na początku znajdują się trzy ważne dla   Polski święta. W naszej szkole zawsze obchodzono je bardzo uroczyście. Apele, występy uczniów, wystrój szkoły co dodawało powagi, podkreślało doniosły charakter tych świąt. Rokroczne obchody, kształtowały postawy patriotyczne uczniów, szacunek do symboli narodowych, przywiązanie do kraju. Udział uczniów w występach artystycznych był spontaniczny, edukacja twórczo utrwalająca wiedzę o Polsce.

Aktualna sytuacja w kraju nie pozwoli nam na przeżywanie tych świąt w dotychczasowej formie. Pragniemy jednak włączyć się w inny sposób, by uczcić te ważne historyczne wydarzenia. Już od dzisiaj – zdalnie rozpoczynamy obchody MAJOWYCH ŚWIĄT.

Zaglądajcie do zakładek: zdalne nauczanie, tam znajdziecie ciekawe propozycje,   materiały dotyczące ŚWIĄT MAJOWYCH, zdjęcia.

Dla przypomnienia tekst Mazurka Dąbrowskiego.

Maria Romanowska