Wycieczka do Zielonki i WołominaWycieczka do Zielonki i Wołomina

We wtorek  uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wybrali się na wycieczkę z zakresu doradztwa zawodowego.

Pierwszym miejscem, które odwiedzili był Hotel „U Pietrzaków” w Zielonce. Wizytę rozpoczęła się od zwiedzania restauracji hotelowej. Uczniowie zostali poczęstowani pyszną szarlotką oraz mogli ćwiczyć parzenie herbaty. Następnie udali się do kuchni, gdzie otrzymali informacje dotyczące zawodu kucharza i pomocy kuchennej oraz zostali zapoznani z wyposażeniem i podziałem na sekcje kuchni w profesjonalnej restauracji. Kolejnymi punktami zwiedzania była szatnia, pokoje dla gości oraz sale balowe i konferencyjne. Uczniowie poznali zakres obowiązków kelnera, szatniarza, barmana i pokojówki.

Serdecznie dziękujemy właścicielom hotelu oraz obsłudze za  gościnne przyjęcie uczniów naszej szkoły, wspaniałą atmosferę oraz za możliwość poszerzenia wiedzy i zdobycia nowych doświadczeń.

Następnie wszyscy udali się do Centrum Kompleksowej Rehabilitacji, gdzie poznali zawód recepcjonisty i fizjoterapeuty. Pani fizjoterapeutka opowiedziała nam o  szatni, gabinecie lekarskim, gabinetach do zabiegów rehabilitacyjnych oraz sali do ćwiczeń. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega zabieg ciekłym azotem oraz zabiegi ultradźwiękiem. Poznali wyposażenie gabinetów i sal oraz mogli sprawdzić jak wyglądają ćwiczenia rehabilitacyjne.

Bardzo dziękujemy Pani Koordynator CKR za zaproszenie do zwiedzenia centrum, miłe, życzliwe spotkanie oraz podzielenie się wiedzą.

Ostatnim punktem wycieczki był Ośrodek Sportu i Rekreacji „Huragan” w Wołominie.  Tutaj uczniowie mogli spróbować swoich sił w profesjonalnej siłowni pod okiem trenera personalnego oraz poznali zawód ratownika. Podczas oprowadzania Pani Patrycja opowiedziała i pokazała uczniom  pomieszczenia ochrony, szatnie, basen oraz saunę i pomieszczenia biurowe. Uczniowie poznali zasady korzystania z basenu, przed wejściem i po wyjściu z pływalni oraz przypomnieli sobie jak ważny jest ruch i ćwiczenia fizyczne.

Ogromnie dziękujemy Pływalni OSiR  „Huragan” za współpracę oraz możliwość zwiedzania. Dziękujemy za przekazanie wielu cennych informacji naszym uczniom. Z przyjemnościa odwiedzimy pływalnie w celach rekreacyjnych.