Lekcja WF-u z Kasią DulnikLekcja WF-u z Kasią Dulnik

25 listopada br. na zaproszenie naszego nauczyciela wychowania fizycznego – Krzysztofa Dołowego, mieliśmy zaszczyt gościć u nas w szkole Panią Kasię Dulnik – koszykarkę, medalistkę Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy z 1999 r., obecnie trenerka, propagatorka zdrowego stylu życia. Nasza Mistrzyni opowiadała o swojej drodze zawodowej, zaprezentowała zdobyte trofea, zorganizowała dla nas rozgrywkę koszykówki. Pani Kasia Dulnik podzieliła się z nami emanującą energią i pasją, podkreśliła, że sport to doskonały sposób na rozwijanie się. Zajęcia miały charakter integracyjny, bowiem odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Klembowie, którzy zaprezentowali układ choreograficzny i aktywnie uczestniczyli w tym spotkaniu. Z pewnością była to dla nich lekcja tolerancji, życzliwości, zwrócenia uwagi na potrzebę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Natomiast dla naszych wychowanków, każda możliwość obcowania z „pełnosprawnymi” rówieśnikami jest niezwykle cenna i bardzo potrzebna. O oprawę dekoracyjną podczas tego wydarzenia, zadbały Panie Maja Wnętowska i Kasia Salewicz.
To spotkanie pełne atrakcji zostanie w pamięci naszych podopiecznych, którzy już nie mogą doczekać się kolejnej wizyty , a więc do zobaczenia!

Opracowała: Magdalena Rakoczy