TYDZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJTYDZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ

W naszej szkole obchody 101 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ trwały cały tydzień od 4. 11 – 8. 11. 2019 r. Odbywały się one pod hasłem: „Tydzień dla Niepodległej”.

Celem organizowanych zajęć i imprez „Tygodnia dla Niepodległej” było uczczenie 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski, kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych i obywatelskich, rozwijanie tożsamości narodowej, wdrażanie szacunku do symboli narodowych, utrwalanie niepodległościowych wydarzeń historycznych Polski.

W ciągu całego „Tygodnia dla Niepodległej” realizowane były określone zadania.

W pierwszym dniu obchodów – śpiewanie i utrwalanie postaw szacunku podczas wykonywania Hymnu Polskiego „Mazurka Dąbrowskiego”.

W tym dniu odbyła się lekcja patriotyczna pt. „Jestem patriotą, obywatelem kraju.”

W następnym dniu brzmiała muzyka i śpiew pieśni patriotycznych. W naszej szkole odbył się piękny Koncert Pieśni Patriotycznych „Dla Niepodległej” w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej pod kierunkiem dyr. A. Rozbickiego.

W dniu czczenia Symboli Narodowych uczniowie podczas warsztatów plastycznych wykonywali kotyliony, chorągiewki i dekoracje. W następnym dniu „Tygodnia dla Niepodległej” – Dniu Patriotyzmu największą radością było wykonanie „Serca dla Polski” wraz z życzeniami. Dzień Biało-Czerwony był ostatnim dniem obchodów „Tygodnia dla Niepodległej”. W całej szkole przenikały barwy biało – czerwonego koloru flag, kotylionów i strojów galowych.

Na korytarzach stały wcześniej wykonane wystawy prac dzieci o tematyce patriotycznej, wystawki wykonane przez nauczycieli: fotografie wydarzeń historycznych 
”DLA NIEPODLEGŁEJ”, wystawka dla dzieci w formie komunikacji alternatywnej, prezentacja zgromadzonych pamiątek z czasów wojen, wystawka prac uczniów pt.”Serca z życzeniami dla Polski”.

W ostatnim dniu obchodów 8 listopada „Tygodnia dla Niepodległej ” w naszej szkole odbył się uroczysty APEL Z OKAZJI 101 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Siostra Dyrektor Barbara Zając, przedstawiciele Starostwa Panowie Andrzej Fuśnik oraz Krzysztof Kuderna, którzy wraz z Panią Dyrektor Agnieszką Pytkowską wręczali naszym uczniom dyplomy Starostwa – stypendia.

Z powodu tak ważnego i wyjątkowego święta uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem nauczycieli przygotowal bogaty występ artystyczny: śpiewania pieśni patriotycznych, recytacji wierszy, wykonania tańców oraz scenek z ważnych wydarzeń historycznych.

Gromkie brawa otrzymały tańce „Krakowiak”, pieśni „Białe róże”, Brygada – defilada uczniów w strojach żołnierskich, tańce z flagami, aranżacja piosenki „Jestem Polakiem.”

Po części artystycznej naszych wykonawców, wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Klembowa i Szkoły Podstawowej z Kozłów z repertuarem słowno- muzycznym i występem skrzypcowym.

Najbardziej wzruszająca pieśń była wykonana przez ucznia naszej szkoły Sebastiana Wrześniewskiego „Niepodległość” oraz skrzypaczki Marianny Franczak ze Szkoły Podstawowej z Klembowa.

W ramach ogólnopolskiej Akcji Śpiewania Hymnu punktualnie o godz. 11.11. uczniowie wraz 
z dyrekcją szkoły, nauczycielami i gośćmi biorącymi udział w obchodach przyłączyli 
się do ogólnopolskiej akcji i odśpiewali 4 zwrotkowy hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Uczestnicy obchodów mieli okazję obejrzeć slajdy z wydarzeń historii Polski i krótką prezentację realizowanych zadań „TYGODNIA DLA NIEPODLEGŁEJ ” . Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani słodyczami.

Opracowała: M. Romanowska