Szkoła Pamięta



Szkoła Pamięta

Nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”, której celem było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w lokalnych społecznościach.

W ramach projektu podjęliśmy aktywności mające na celu uczczenie ważnych dla lokalnej społeczności szkolnej, Ostrówka i okolic miejsc, wydarzeń oraz osób.

We wtorek, 22 października, grupa uczniów wraz z koordynatorami projektu odwiedziła miejsce pamięci – pomnik poświęcony Emilii i Kazimierzowi Sadowskim, działaczom konspiracji, którzy zginęli w dniu 1 marca 1944 roku. Młodzież uporządkowała pomnik oraz zapaliła znicze.

W środę, 23 października, uczniowie odwiedzili dom w Ostrówku, w którym przed laty mieszkała siostra Faustyna Kowalska.

Zwieńczeniem akcji była szkolna wystawa, której bohaterką jest Maria Grzegorzewska – patronka naszej szkoły i osoba szczególnie oddana dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością.