Spotkanie nt. „Bezpieczeństwa na drodze”Spotkanie nt. „Bezpieczeństwa na drodze”

Bezpieczeństwo w szkole to podstawa, każdy się z tym zgodzi, w związku z tym w szkole 23 października o godzinie 8.30 zorganizowano spotkanie z Wójtem Gminy Klembów i lekcję otwartą dla wszystkich uczniów na temat bezpiecznych zachowań. Na spotkanie został zaproszony Pan Rafał Mathiak Wójt Gminy Klembów. Jako kierowca i sportowiec podzielił się on z uczniami swoimi doświadczeniami nt. bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie w trakcie lekcji przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa. Rozwiązali wspólnie krzyżówkę, której hasłem było BEZPIECZEŃSTWO. Obejrzeli też film edukacyjny dotyczący zasad bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym. Następnie pod kierunkiem nauczycieli przypomnieli sobie zasady ruchu drogowego i znaczenie znaków drogowych, rozwiązywali zagadki i rebusy. Uczniowie mogli też z bliska poznać prawdziwe znaki drogowe i wyposażenie bezpiecznego pieszego i rowerzysty takie jak: kask, kamizelki i odblaski. Na zakończenie w klasach kolorowali znaki drogowe zachowując odpowiednie kolory. Uczniom bardzo podobała się lekcja, w której aktywnie uczestniczyli pokazując dużą wiedzę na temat bezpieczeństwa.

Opracowała: Marta Iwaniec