WYCIECZKA DO PŁOCKAWYCIECZKA DO PŁOCKA

Kolejny raz dzięki naszemu sponsorowi Kancelarii Prawniczej Cabaj i Kotala, anonimowemu darczyńcy i zbiórce z koła Caritas zorganizowaliśmy wycieczkę. 16 maja 2019 r. wybraliśmy się do Płocka. Naszym celem był m. in. Ogród zoologiczny w Płocku i miasto Płock. Płocki Ogród Zoologiczny, położony na unikalnym i malowniczym obszarze, gdzie naturalne środowisko wysokiej skarpy wiślanej stwarza korzystne warunki dla hodowli dzikich zwierząt, 
w tym gatunków najrzadszych, reprezentowanych w nielicznych ogrodach zoologicznych. Przeżyliśmy zachwycające spotkanie z leniwcem, aligatorem, rekinami, lwami, najmniejszymi małpkami świata tamarynami i marmozetami czy też bielikami i innymi cudownymi zwierzętami. Uczniowie podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w lekcji dydaktycznej „W co ubierają się zwierzęta?”, czyli
o różnych pokryciach ciała zwierząt i ich funkcjach. Uczniowie mogli dotykać skór węży, futer
i pancerze żółwi oraz żywe zwierzęta: węża, żółwia, jaszczurkę, gekona, królika, karakany
i świerszcze. Lekcja była niezwykle ciekawa, a uczniowie zafascynowani spotkaniem ze zwierzętami i zaciekawieni informacjami podawanymi przez pracownicę ZOO.

Po wizycie w ZOO, wybraliśmy się z przewodnikiem na spacer po Płocku, poznaliśmy historię Płocka, ciekawostki
o tym mieście np. o Petrochemii płockiej i zobaczyliśmy zabytki miasta. Odwiedziliśmy m.in Bazylikę Katedralną, gdzie znajduje się sarkofag dwóch władców Polski – Władysława Hermana
i Bolesława Krzywoustego ze słynnymi brązowymi, romańskimi drzwiami płockimi. Z tarasu widokowego mogliśmy podziwiać port rzeczny w Płocku. Przeszliśmy też przez Stary Rynek oraz Płocki ratusz– zbudowany w latach dwudziestych XIX wieku, który od chwili powstania był zawsze siedzibą władz miejskich. Zmęczeni po wielu atrakcjach, posileni obiadem i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Pomimo deszczowej pogody, uczniowie szczęśliwi, przeżywali na nowo wrażenia z całego dnia i już pytali o następną wycieczkę.

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy sponsorom.

Opracowała: Marta Iwaniec