IX Finał Konkursu Plastycznego „Niepełnosprawni są wśród nas”- Razem możemy więcejIX Finał Konkursu Plastycznego „Niepełnosprawni są wśród nas”- Razem możemy więcej

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Niepełnosprawni są wśród nas” został zorganizowany przez naszą szkołę po raz dziewiąty. Uroczysty finał odbył się 15 maja 2019 r.

Tegoroczny temat prac brzmiał „ Razem możemy więcej”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku, a współorganizatorem Powiat Wołomiński.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Gmina Wołomin.

Dodatkowo swojego patronatu udzielili: Wójt Gminy Dąbrówka, Wójt Gminy Jadów, Wójt Gminy Klembów, Burmistrz Miasta Kobyłka, Burmistrz Miasta Marki, Wójt Gminy Poświętne, Burmistrz Radzymina, Wójt Gminy Strachówka, Burmistrz Tłuszcza, Burmistrz Miasta Ząbki, Burmistrz Miasta Zielonka.

Do udziału w konkursie zaproszono uczniów klas 0-III szkół podstawowych z terenu Powiatu Wołomińskiego. Cele konkursu to: uwrażliwienie dzieci na osoby niepełnosprawne, przybliżenie zagadnień dotyczących niepełnosprawności, rozwijanie talentów plastycznych oraz zachęcanie dzieci do twórczego spędzania wolnego czasu

Do szkoły wpłynęły 262 prace spełniające kryteria konkursu z 30 szkół.

Łącznie nagrodzono 73 uczniów, którym przyznano nagrody rzeczowe: tablety, przenośne słuchawki z bluetooth, odtwarzacze mp4 z nośnikami pamięci pendrive, zestawy malarskie ze sztalugami, gry edukacyjno-ruchowe, zestawy artystyczne w walizkach, latawce.

Dodatkowo każdy z nagrodzonych uczniów otrzymał kolorowy, ozdobny długopis.

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie a nie zdobyli nagrody, otrzymali kolorowe masy plastyczne typu „slime”, jako nagrody pocieszenia. Nauczyciele, których uczniowie zostali nagrodzeni otrzymali dyplomy. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu połączono z piknikiem integracyjnym.

Przebieg uroczystości:

  • Uroczyste otwarcie – wystąpienie dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrówku- pani Sylwii Kielczyk
  • Część artystyczna w wykonaniu uczniów ZSS im. M. Grzegorzewskiej w Ostrówku- przedstawienie pt. „Razem możemy więcej”.
  • Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Nagrody wręczali przybyli goście: Wicestarosta – Pan Robert Szydlik, Dyrektor CUW- Pan Robert Rataj oraz Pani Sylwia Kielczyk- dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku.

Po części oficjalnej rozpoczął piknik integracyjny z mnóstwem atrakcji. Uczestnicy wspólnie z uczniami naszej szkoły chętnie brali udział w zabawach prowadzonych w sali gimnastycznej przez pana animatora, korzystali z placu zabaw, tańczyli podczas dyskoteki, odwiedzali kącik profilaktyczny dotyczący bezpieczeństwa. Podczas pikniku serwowane były: kiełbaski z grilla, pączki, woda i napoje pozyskane dzięki hojności lokalnych przedsiębiorców z terenu powiatu wołomińskiego. Nauczyciele ZSS w Ostrówku przygotowali słodki poczęstunek w postaci ciast.

Finał IX Konkursu Plastycznego „Niepełnosprawni są wśród nas” przebiegał w atmosferze pełnej radości i wzajemnej życzliwości. Wspólnie spędzony czas przyniósł wiele uśmiechu i niezapomnianych wrażeń zarówno uczniom Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrówku oraz przybyłym gościom i uczniom ze szkół całego powiatu. Serdecznie dziękujemy wszystkim patronom i sponsorom za wspieranie nas w przygotowaniu tej uroczystości, a wszystkim uczestnikom i opiekunom za tak liczny udział w konkursie.

Do zobaczenia za rok!