TRADYCJE I SYMBOLE WIELKANOCNE W POLSCE I NA ŚWIECIE

W dniu 10 kwietnia 2019 r. odbyła się lekcja otwarta pt. „Tradycje i symbole wielkanocne w Polsce i na świecie” połączone z warsztatami, podczas których uczniowie wykonywali palmy wielkanocne.

Głównym celem lekcji było kultywowanie zwyczajów, tradycji oraz poznanie symboli związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

Uczniowie samodzielnie komponowali koszyczek wielkanocny – „Święconkę”.

Na lekcji gościliśmy Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Rasztowskiej. Panie opowiadały o obrzędach i zwyczajach, zaprezentowały piękne stroje ludowe i wspólnie z uczniami śpiewały ludowe piosenki.

W drugiej części zajęć Panie poprowadziły warsztaty, podczas których uczniowie wykonywali palmy wielkanocne z bukszpanu, suchych traw i kolorowych kwiatów z krepiny.

Na koniec rozstrzygnięty został szkolny konkurs na najciekawszą kartkę świąteczną. Prace były bardzo różnorodne, pomysłowe i wykonane różnymi technikami. Wszyscy uczniowie nagrodzeni zostali słodkim poczęstunkiem i gromkimi brawami.