Lekcja muzealna w „Fabryczce Wołomin”Lekcja muzealna w „Fabryczce Wołomin”

W czwartek 28 marca uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości „Fabryczka” w Wołominie.

W  „Fabryczce” odbyła się lekcja muzealna pt. „Rzeźba w sztuce”, podczas której nasi uczniowie wspólnie doświadczali i odkrywali temat rzeźbiarstwa. Pani prelegent pokazała nam kilka eksponatów wykonanych z różnych materiałów. Uczniowie przekonali się rzeźba to nie tylko wyroby z drewna, ale to dzieła również z innych faktur, takich jak kamień, metal, czy nawet lód. Przez chwilę sami mogli zostać artystami i modelami pozującymi przed rzeźbiarzem. Poprzez wielozmysłowość spotkania uczniowie doświadczyli niezwykłej przygody ze światem malarstwa i sztuki. Na  koniec lekcji  muzealnej sami wykonywali swoje arcydzieła z masy solnej, które zabrali ze sobą na pamiątkę spotkania.

Oprócz lekcji o sztuce, nasza młodzież miała okazję zobaczyć eksponaty codziennego użytku z okresu XIX  i początku XX wieku. Były to stare żelazka, maglownice i inne przedmioty, które dla nas są już historią i ciepłym wspomnieniem z lat dzieciństwa u dziadków na wsi. W ramach podziękowania dyrekcja „Fabryczki” otrzymała od nas własnoręcznie wykonaną przez naszą nauczycielkę kartę świąteczną z życzeniami wielkanocnymi od całego Grona Pedagogicznego z naszej szkoły.

Dziękujemy za lekcję i  mile spędzony czas!