OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BOCCIA – RADOM 12.III.2019 ROKOGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BOCCIA – RADOM 12.III.2019 ROK

12 marca 2019 roku siedmioosobowa reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku wystartowała po raz pierwszy w historii w Ogólnopolskim Turnieju Boccia, który odbył się w hali MOSiR w Radomiu. Był to nasz debiut w imprezie tej rangi.
Turniej zorganizowany został przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Radomiu. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Radomia. W zawodach wystartowało ponad 80 zawodników z 15 klubów, stowarzyszeń, fundacji i szkół. Byli wśród nich reprezentanci Polski, uczestnicy zawodów międzynarodowych. Swoją obecnością zaszczycili nas sportowcy z Zamościa, Lublina, Warszawy, Łodzi, Wołomina, Kielc i Radomia.
Zawodnicy zmagali się w dwóch kategoriach – drużynowej i indywidualnej. Zawodnicy z Ostrówka startowali w rozgrywkach drużynowych. Nasze dwie drużyny rozpoczęły walkę od pierwszych piłek. Z endu na end poprawiała się nasza precyzja rzutów, dokładność, koncentracja i wola sportowej rywalizacji.
Po bardzo zaciętych pojedynkach systemem „każdy z każdym”, które rozgrywały się w grupach zajęliśmy ostatecznie wysokie, drugie miejsce w jednej z grup.
Gratulacje dla całej reprezentacji z Ostrówka! To była dla nas cenna lekcja na najwyższym poziomie.

Opracował: Piotr Dereszewski