Tłusty czwartek 2019Tłusty czwartek 2019

Jak co roku z okazji tłustego czwartku w szkole przewidziano zabawę taneczną oraz słodki poczęstunek. Dodatkowo w tym dniu, czyli 28 lutego 2019, dwie nauczycielki (Marta Iwaniec i Maja Wnętowska) przeprowadziły lekcję otwartą „Tradycje i zwyczaje związane z Tłustym czwartkiem”. W czasie lekcji uczniowie poznali tradycje i historię tego dnia, ułożyli rozsypankę wyrazową tworzącą temat „Tłusty czwartek”, rozwiązywali zagadki, usłyszeli historię pączka i rodzaje wypieków przygotowywanych w tym dniu, przypomnieli sobie znaczenie pojęć: „zapusty”, „ostatki”, „post” oraz obejrzeli filmy o historii pączka i o tym, jak powstają pączki w jednej z cukierni. Na koniec uczniowie mogli pochwalić się zdobytymi wiadomościami rozwiązując quiz „Co wiemy o pączku?”.