Wycieczka do Zamku KrólewskiegoWycieczka do Zamku Królewskiego

10.12.2018 r. uczniowie starszych klas naszej szkoły wzięli udział w lekcji muzealnej ” Z wizytą u króla” w Zamku Królewskim w Warszawie. Wycieczkę rozpoczęliśmy od małego posiłku w McDonald’s oraz spaceru podczas którego podziwialiśmy świąteczną choinkę na Starym Mieście. Następnie udaliśmy się do Zamku, gdzie w czasie lekcji uczniowie mogli podziwiać pokoje królewskie oraz poznać zasady zachowań wobec króla m. in. uczyliśmy się kłaniać królowi. . Wędrówka po wybranych salach była okazja do rozmowy o życiu codziennym króla oraz zasadach i zwyczajach panujących w Zamku Królewskim.

Po lekcji wszyscy udali się na wystawę ” Znaki Wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej” zorganizowanej z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.