ZAPOZNANIE SIĘ Z ZAWODEM PIELĘGNIARKIZAPOZNANIE SIĘ Z ZAWODEM PIELĘGNIARKI

W ramach lekcji z doradztwa zawodowego 30 listopada 2018 roku odbyły się dwie lekcje “Zapoznanie z zawodem pielęgniarki”. Pierwsza lekcja dla uczniów Szkoły przysposabiającej do pracy i druga dla uczniów Gimnazjum i Szkoły podstawowej (klasy IV, V, VI i VII).
Na lekcję została zaproszona pani Zofia Budek, pielęgniarka z długoletnim stażem pracująca w naszej szkole i przychodni. Pani opowiedziała o zawodzie, jego trudach i satysfakcji z pracy. Uczniowie obejrzeli też film o zawodzie pielęgniarki, który następnie omówiliśmy. W dalszej części lekcji uczniowie mogli w praktyce zobaczyć niektóre czynności, jakie wykonuje pielęgniarka: mierzenie ciśnienia, osłuchiwanie, mierzenie temperatury, opatrywanie ran itp. Na koniec podsumowaliśmy poznane zagadnienia i uczniowie wykonali w klasach prace plastyczne na temat zawodu pielęgniarki.