WYCIECZKA DO TELEWIZJI POLSKIEJWYCIECZKA DO TELEWIZJI POLSKIEJ

W dniu 15.11.2018 r. wybraliśmy się do Telewizji Polskiej. Na miejscu czekali na nas sympatyczni przewodnicy. Widzieliśmy Studio TVP Sport, TVP Kultura oraz największe studio telewizyjne, w którym nagrywane są programy rozrywkowe np. „ Jaka to melodia”. Następnie przewodnicy zaprowadzili nas do nowego gmachu TVP, gdzie zobaczyliśmy miejsce, z którego na żywo emitowany jest program „ Pytanie na śniadanie”. Na koniec odwiedziliśmy Muzeum Telewizji, gdzie można podziwiać kamery, telewizory (w tym najstarszy polski telewizor „ Wisła”), sprzęt używany przed laty oraz oryginalne lalki, które były bohaterami bajek dla dzieci: Kulfon, Poziomka, Krasnal Hałabała, Jacek i Agatka. Wycieczka była udana. Mogliśmy zobaczyć miejsca, które kryją się po drugiej stronie ekranu telewizora. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Świątynię Opatrzności Bożej oraz krypty znanych Polaków.

Opracowała: Ewa Zientara