ZSS w Ostrówku dla NiepodległejZSS w Ostrówku dla Niepodległej

9.XI br. w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski.

Pani Dyrektor Sylwia Kielczyk otworzyła uroczystą Akademię 9.XI.br i równo o godz.11.11 odśpiewany został przez wszystkich obecnych cały Hymn Polski. W żołnierskich mundurach do pieśni patriotycznych pt.Wojenko, Wojenko! i „Marsz I Brygady” uczniowie maszerowali w takt muzyki. Piosenka pt.”Jestem Polakiem” wykonana została przez uczniów z biało czerwonymi Flagami Polski. Pantomima i pieśni patriotyczne pt.”Białe Róże” i „Orzeł Biały” wprowadziły słuchających w nastrój nostalgii i cofnięcia się w czasie do minionych wydarzeń historycznych. Na hasło” Nie ma Polaka jeśli nie zatańczy Krakowiaka” barwny korowód uczniów tańczących Krakowiaka przemknął po scenie. Mini koncert skrzypcowy uczennicy Marysi Franczak ze Szkoły Podstawowej z Klembowa wprowadził słuchających w zadumę i przybliżył muzykę patriotyczną. Powagi i dostojeństwa dodawało uroczystości biało czerwone oświetlenie sceny, oprawa plastyczna – dekoracja z Godłem Polski, Flagami i emblematami dat historii Polski. Podniesieniem rangi uroczystości było rozstrzygnięcie, ogłoszonego wcześniej przez Panią Dyrektor szkolnego konkursu plastycznego na wykonanie Kotylionu. Po wnikliwej analizie Pani Dyrektor wyróżniła wszystkie Kotyliony, obdarowała uczniów słodkościami i napojami. Nasi uczniowie od miesiąca powtarzali tekst Hymnu Polski, uczyli się piosenek patriotycznych, wierszy, pantomimy i tańca Krakowiaka. Uczestnicy Koła Arteterapii wykonali z papieroplastyki Orła Białego, który podczas uroczystości również brał udział w scenkach historycznych. Cała szkoła przygotowywała się dla Niepodległej, 100- lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Mając świadomość tego wielkiego święta oddaliśmy cześć wszystkim poległym, walczącym za naszą ojczyznę, by cieszyć się teraz z odzyskania niepodległości.

Opracowała: Maria Romanowska