Klubokawiarnia Życie jest fajneKlubokawiarnia Życie jest fajne

Wczoraj uczniowie szkoły Przysposabiające do Pracy w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili Klubokawiarnię „Życie jest fajne” w Warszawie. Klubokawiarnia to miejsce, w którym zatrudnieni są dorośli autyści. W oczekiwaniu na zamówienie uczniowie przeglądali książki i czasopisma w kąciku czytelniczym, odczytywali menu, przypominali sobie zasady savoir vivre przy stole.  Po zjedzonych naleśnikach, pani z kuchni opowiedziała wszystkim o pracy kucharza i pomocy kuchennej. Wysłuchaliśmy o tym, jak rodzą się pomysły na menu, o przygotowywaniu potraw i wydawaniu
ich gościom. Uczniowie zadawali pytania m. in. czy praca w kuchni                                                                                                             jest stresująca oraz jak zostać kucharzem. Wszyscy wrócili do szkoły z                                                                                                         nowymi cennymi doświadczeniami.