SPOTKANIE Z POLICJĄ RZECZNĄSPOTKANIE Z POLICJĄ RZECZNĄ

Jak co roku, tak i dziś, 4 października 2018 roku, odwiedziła nas pani policjant Kinga Czerwińska z Policji Rzecznej. Pani funkcjonariusz zaprezentowała uczniom elementy umundurowania należące do różnych służb: policji, straży pożarnej i ratowników medycznych. Uczniowie mogli przymierzyć i obejrzeć każdą część wyposażenia służb. Wspólnie z panią policjant uczniowie przypomnieli sobie podstawowe informacje o bezpieczeństwie, np.numery telefonów alarmowych. Uczniowie mogli się też dowiedzieć czegoś o liniach papilarnych: że są ważne dla policji ze względu na swoją unikatowość. Każdy mógł odbić linie papilarne na kartce ze swoim imieniem. Lekcja była bardzo ciekawa, uczniowie byli zaskoczeni, jak wyglądają ich odciśnięte dłonie.

Już czekamy na kolejne odwiedziny pani z Policji Rzecznej!