Zakończenie roku szkolnego 2017/2018Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

W piątek, 22 czerwca, w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się niespodzianką – ostatnią, w tym roku szkolnym, lekcją szkolnego koła arteterapii prowadzonego przez panią Marię Romanowską i panią Martę Iwaniec. Uczestnicy zajęć przedstawili zebranym gościom legendę o Smoku Wawelskim, której głównym bohaterem było oczywiście smok wykonany przez uczniów.

Następnie Pani Dyrektor Sylwia Kielczyk przywitała wszystkich przybyłych: uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Olga Wileńska – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Wołomińskiego. Wszyscy zebrani wspólnie zaśpiewali hymn i tym samym rozpoczęli oficjalną część zakończenia roku szkolnego.

W tym wyjątkowym dniu  z naszą szkołą pożegnało się troje uczniów – absolwentów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Młodzież otrzymała świadectwa, drobne upominki książkowe oraz zestaw pamiątkowych zdjęć ze szkoły. Po wręczeniu świadectw i podziękowaniom, które Pani Dyrektor złożyła całej społeczności szkolnej, przyszedł czas na część artystyczną.

Najstarsi uczniowie, tradycyjnie już, zaprezentowali piękny układ taneczny – polonez. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali wakacyjne wiersze i piosenki oraz pożegnanie dla swoich starszych kolegów. Zwieńczeniem uroczystości był pokaz zdjęć przedstawiających to, co działo się w naszej szkole w minionym roku szkolnym oraz wakacyjny układ taneczny.

Wszystkim uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom życzymy niezapomnianych, pełnych wrażeń, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Opracowała: Katarzyna Maliszewska