Kompleks Termalno-Basenowy w UniejowieKompleks Termalno-Basenowy w Uniejowie

19 czerwca 2018 r. po raz kolejny wybraliśmy się na wycieczkę do Kompleksu Termalno-Basenowego w Uniejowie.

Kompleks Termalno-Basenowy jest położony u podnóża XIV- wiecznego Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich,. Oferuje gorące kąpiele w leczniczych solankach termalnych. W kompleksie  znajdują się baseny kryte, otwarte oraz zespół odnowy biologicznej. Niecki zewnętrzne i osłonięte są zasilane leczniczą solanką termalną co umożliwia funkcjonowanie basenów przez cały rok – niezależnie od pogody . W kompleksie  mieści się  również  basen  solankowo – uzdrowiskowy  z ciepłą wodą  oraz niezależny  basen wewnętrzny z częścią ogólną i dziecięcą. Powierzchnia łączna wody we wszystkich strefach wynosi 1500 m 2. W Termach Uniejów mogliśmy skorzystać z: pływalni, gorących solanek, basenu, zjeżdżalni, dysz, biczy, jacuzzi i innych atrakcji wodnych. Po chwili relaksu w wodzie zjedliśmy obiad w pobliskiej restauracji „Zagroda Młynarska”. Obejrzeliśmy stare młyny oraz studnię. W drodze powrotnej zajechaliśmy do McDonald’s na hamburgera i frytki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Opracowała: Joanna Górecka