Lekcja otwarta integracyjna w Szkole Podstawowej w KlembowieLekcja otwarta integracyjna w Szkole Podstawowej w Klembowie

12.06.18 r. odbyła się lekcja integracyjna z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Klembowie. Pod kierunkiem naszych nauczycieli: logopedy p. Katarzyny Salewicz i czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego – p. Danuty Dołowej dzieci wspólnie wykonywały ćwiczenia oddechowe i fonacyjne.

Uczniowie poznali elementy techniki mowy i prawidłowego toru oddechowego. Ponadto dzieci uczyły się swobodnie artykułować samogłoski z odpowiednim natężeniem, długością i wysokością, różnicowały fazy wydechowe ( wdech – wydech ) a także usprawniały aparat mowy.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Klembowie mieli okazję również poznać wybrane symbole PCS oraz niektóre gesty Makatona, które są nieodłączną formą komunikowania się w naszej szkole. Dzięki takim spotkaniom integracyjnym dzieci uczą się tolerancji, empatii, współpracy i akceptacji odmienności niepełnosprawnych kolegów.

Opracowała: Katarzyna Salewicz