XIII Przegląd Małych Form Teatralnych Magik.XIII Przegląd Małych Form Teatralnych Magik.

30  maja 2018 r.  na deskach Teatru Kamienica odbył się  XIII Przegląd Małych Form Teatralnych Magik.

Wzięły w nim udział grupy teatralne z różnych szkół i ośrodków wychowawczych dla osób  z niepełnosprawnością intelektualną. W tym roku tematyka przedstawień związana była ze 100 – leciem Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali się w przedstawieniu pt.”Niepodległość”.

Dzięki uprzejmości Dyrekcji Teatru Kamienica, Państwa Justyny Sieńczyłło oraz Emiliana Kamińskiego mieliśmy do dyspozycji  profesjonalną scenę wraz z obsługą techniczną oraz inne pomieszczenia teatralne niezbędne do występów. Gospodarze Teatru zapewnili  wszystkim gościom słodki poczęstunek.
Jak co roku, przedstawienia teatralne przygotowane przez niepełnosprawnych wywołały wiele emocji i wzruszeń, ukazały ich pomysłowość, wyobraźnię oraz ogromne zaangażowanie. Nagrodzone zostały występy wszystkich  grup teatralnych.

Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

 

Opracowała: Joanna Górecka