Wycieczka do Łazienek KrólewskichWycieczka do Łazienek Królewskich

19 kwietnia 2018 roku wybraliśmy się do „Łazienek Królewskich w Warszawie”. Zwiedzanie rozpoczęło się wycieczką po zielonych zakamarkach Ogrodu Łazienkowskiego. Uczniowie uczyli się rozpoznawania gatunków zwierząt żyjących w parku. Były to pawie, kaczki oraz wiewiórki, które karmili orzechami. Następnym punktem wycieczki był Biały Domek, w którym podziwiali piękne meble i malowidła. Kolejnym zwiedzanym obiektem było wnętrze Pałacu na Wodzie z wyjątkową kolekcją dzieł sztuki. Udaliśmy się pod pomnik Chopina. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wizyta w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, w której podziwialiśmy duże i małe leśne zwierzęta, ptaki występujące w Polsce oraz manekina Eustachego wykonanego z wosku, który wzbogaca naszą wiedzę na temat historii ubioru. Na końcu wycieczki poszliśmy na spacer po parku wśród drzew, krzewów i kwiatów. W drodze powrotnej odwiedziliśmy restaurację McDonald’s gdzie każdy uczeń zjadł duże lody z wybraną przez siebie polewą. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wielu niezapomnianych wzruszeń.

Opracowała: Beata Wysocka-Zadrożna