21 MARCA DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI21 MARCA DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca 2018 r. w naszej szkole oprócz pierwszego dnia wiosny świętowaliśmy „Dzień kolorowej skarpetki” związany ze Światowym Dniem Zespołu Downa. W tym dniu nasi uczniowie przyszli w dwóch różnych skarpetkach. Te dwie niepasujące do siebie skarpetki były znakiem akceptacji inności oraz solidarności z osobami z zespołem Downa. Uczniowie naszej szkoły angażując się w ten dzień ozdabiali kolorowe skarpety, którymi została udekorowana świetlica, gdzie odbywała się uroczystość.

W tym roku do obchodów tego święta przyłączyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Klembowie wspierając osoby
z zespołem Downa w naszej szkole. Dzień spędziliśmy na wspólnej zabawie z kolorową chustą, dekorowaniu kolorowych skarpet. Punktem kulminacyjnym były słodkie poczęstunek dla wszystkich uczniów. Wszystkim uczniom naszej szkoły , a także uczniom Szkoły Podstawowej w Klembowie serdecznie dziękujemy za włączenie się czynnie w obchody tego dnia – Światowego Dnia Zespołu Dawna.

Opracowała: Beata Rybak