20 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ POLSKA MÓWI AAA….20 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ POLSKA MÓWI AAA….

 

20 Marca w naszej szkole obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ POLSKA MÓWI AAA…. Lekcja ta była doskonałą okazją do upowszechniania profilaktyki w zakresie podstawowej wiedzy stomatologicznej i zachowań prozdrowotnych.

Podczas lekcji przedstawione zostały korzyści wynikające z zachowania zdrowia jamy ustnej i konsekwencje wszelkich zaniedbań.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej stał się okazją do omówienia podstawowych zasad profilaktyki takich jak: codziennego, prawidłowego szczotkowania, regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym, a także zwrócenia uwagi na konieczność stosowania zbilansowanej diety oraz ograniczenia spożycia cukru.

Uczniowie wykonali plakaty i prace plastyczne nt. higieny jamy ustnej, które zaprezentowane zostały na szkolnej wystawie. Odśpiewano piosenkę „Szczotko, szczotko hej szczoteczko….”

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach, podczas których ćwiczyli technikę prawidłowego mycia zębów.

Opracowała: Beata Wysocka-Zadrożna