III TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGOIII TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO

W dniu 21.02.2018 r. w Szkole Podstawowej w Klembowie odbył się już po raz trzeci TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku, zaś Współorganizatorem Powiat Wołomiński oraz Szkoła Podstawowa w Klembowie. Wsparcia Patronatem finansowym udzielił Wójt Gminy Klembów. Patronat honorowy nad naszą imprezą objął Mazowiecki Kurator Oświaty, a patronem medialnym było Radio FAMA. Ponadto wsparcia finansowego udzieliła firma Interfiber w Lipce. Nasze sportowe święto rozpoczęła Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku Pani Sylwia Kielczyk wspólnie ze Starostą Wołomińskim Panem Kazimierzem Rakowskim i Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Klembowie Panem Andrzejem Olszewskim. Turniej skierowana była do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i z niepełnosprawnościami sprzężonymi ze Szkół i Ośrodków z terenu powiatu wołomińskiego i powiatów ościennych. Tegoroczne święto tenisa stołowego miało rekordową liczbę około 100 zawodników z 12 szkół i placówek. Głównymi celami imprezy było: rozpowszechnianie różnych form aktywności fizycznej, tworzenie warunków sprzyjających spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej, integracja uczniów z gmin ościennych poprzez współpracę i rywalizację sportową, promowanie szkoły jako propagatora tenisa stołowego wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Na ośmiu stołach toczyła się zacięta walka o każdą piłeczkę. Nie było straconych zagrań, a o zwycięstwach decydowały detale i lepsza dyspozycja dnia. W trakcie turnieju każdy z zawodników mógł uzupełnić stracone kalorie, udając się na słodkie co nieco oraz gorący poczęstunek. Po trzech godzinach tenisowe pojedynki dobiegły końca. Przyszła pora na uroczyste wręczenie nagród. Pamiątkowe puchary i komplet rakietek do tenisa stołowego dla każdej ze szkół i placówek wręczali Wicestarosta Wołomiński Pan Adam Łossan, Wójt Gminy Klembów Pan Rafał Mathiak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Klembowie Pan Andrzej Olszewski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Ostrówku Pani Sylwia Kielczyk.
Za zajęcie trzech pierwszych miejsc zawodnicy dostali medale, a wszyscy pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Pamiątkowe podziękowania otrzymali również sędziowie – uczniowie Szkoły Podstawowej w Klembowie.

Piłeczka pozostaje w grze. Do zobaczenia za rok!

Opracował: Piotr Dereszewski