DRUŻYNOWY TURNIEJ BOCCIADRUŻYNOWY TURNIEJ BOCCIA

10 stycznia 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku wystartowali w pierwszym w tym roku kalendarzowym turnieju boccia. Organizatorem Drużynowego Turnieju Boccia już po raz jedenasty była Szkoła Podstawowa Specjalna przy ul. Weterynaryjnej w Warszawie. W turnieju wystartowało sześć reprezentacji z Zespołów Szkół z: ZSS Grodzisk Mazowiecki, ZSS nr 90 Warszawa – Kordeckiego, ZSS Wołomin, ZSS Ostrówek, SPS Warszawa – Bartnicza, SPS Warszawa – Weterynaryjna (organizator). W tym roku każdą z placówek reprezentować mogły dwie trzyosobowe drużyny. Turniej był przeprowadzony formułą rozgrywek drużynowych – „każdy z każdym”. Naszą szkołę reprezentowały drużyny w składzie: Ostrówek I: Krzysztof Kanclerz, Karolina Grabowska, Beniamin Iwon, Ostrówek II: Mateusz Kanclerz, Marcin Dylewski, Angelika Jeziorska. Pojedynki przebiegały w ciszy i skupieniu. Każda z ekip walczyła do końca, jednocześnie przy tym świetnie się bawiąc. Z meczu na mecz coraz bardziej się rozkręcaliśmy. Nie ma straconych piłek – są tylko rzuty bliższe lub bardzo bliskie, a tych naszym zawodnikom nie brakowało. O zwycięstwie decydowały milimetry. Po ostatnim rzucie – okazuje się, że nasza reprezentacja podobnie jak przed rokiem staje na trzecim miejscu podium!!!!!!!!! Poza głównymi rozgrywkami był przeprowadzony dodatkowo mini turniej drużynowy. Tutaj również odnosimy kolejny sukces sportowy – nasza ekipa Ostrówek I zajmuje w nim ostatecznie III miejsce. Na zakończenie rozgrywek zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy, słodycze a pierwsze trzy drużyny turnieju medale.
Gratulacje dla reprezentacji Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku za sportową postawę i zajęcie podwójnego III miejsca!!!!!!!!!!! Piłeczka toczy się dalej….

Opracował: Piotr Dereszewski