Wspólne kolędowanie ze Studentami Uniwersytetu MuzycznegoWspólne kolędowanie ze Studentami Uniwersytetu Muzycznego

14 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się pogadanka o instrumentach muzycznych. Przeprowadzili ją zaproszeni goście, Studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie wraz z ich wykładowcą, as. Jakubem Hutkiem, w ramach zajęć z pedagogiki. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności oraz poprowadzili ćwiczenia muzyczno-ruchowe. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spróbować swoich sił w grze na instrumentach. Nie zabrakło także wspólnego kolędowania. Dzieci śpiewały znane kolędy przy akompaniamencie instrumentów.

Spotkanie to miało na celu uwrażliwić dzieci na muzykę poprzez kontakt z żywymi instrumentami. Zarówno uczniowie, jak i studenci wynieśli z tego spotkania wiele cennych doświadczeń. Dziękujemy za możliwość udziału w tej pięknej muzycznej przygodzie!

Opracowała: Magdalena Hutek