V Wiosenny Bieg Osób Niepełnosprawnych MSC „VARSOVIA”V Wiosenny Bieg Osób Niepełnosprawnych MSC „VARSOVIA”

7 czerwca 2017 r braliśmy udział w V Wiosennym Biegu Osób Niepełnosprawnych na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Centrum „Varsovia” na zaproszenie Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 w Warszawie.

Głównym celem imprezy była integracja uczniów ze Szkół Specjalnyych: Podstawowych, Zawodowych, Gimnazjalnych i Przysposabiających do Pracy z Warszawy i okolic oraz zachęcanie uczniów do czynnego udziału w grach i zabawach ruchowych.

Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach:

  • chód dziewcząt z kijkami Nordic Walking
  • bieg dziewcząt z Gimnazjum
  • bieg chłopców z Gimnazjum
  • bieg chłopców z PDP
  • bieg dziewcąat z PDP
  • sztafeta

Sprawdzili również swoje wiadomości nt. zdrowego odżywiania biorąc udział w konkursie z profilaktyki żywienia.

Po zawodach był przygotowany poczęstunek w formie grilla i pysznego ciasta.

Wielkim sukcesem naszych zawodników było zdobyte III Miejsce przez uczennicę Karolinę Grabowską w chodzie z kijkami Nordic Walking. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiętkowe medale. Wszyscy zawodnicy dzielnie rywalizowali a kibice wspaniale dopingowali swoich kolegów i koleżanki.

Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok.

Opracowała: Joanna Górecka