FINAŁ VII POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „NIEPEŁNOSPRAWNI SĄ WŚRÓD NAS”

VII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Niepełnosprawni są wśród nas”

10 maja 2017 r. odbył się finał VII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Niepełnosprawni są wśród nas”. Tegoroczny temat prac brzmiał: „Wszyscy jesteśmy tacy sami”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku, a współorganizatorem Powiat Wołomiński.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:

Pozostałymi patronami i współfinansującymi nagrody byli:

• Powiat Wołomiński
  • Wójt Gminy Dąbrówka- Pan Radosław Korzeniowski
  • Wójt Gminy Jadów- Pan Dariusz Kokoszka
  • Wójt Gminy Klembów-Pan Rafał Mathiak
  • Burmistrz Kobyłki- Pan Robert Roguski
  • Burmistrz Marek- Pan Jacek Orych
  • Burmistrz Radzymina- Pan Krzysztof Chaciński
  • Wójt Gminy Strachówka- Pan Piotr Orzechowski
  • Burmistrz Tłuszcza- Pan Paweł Bednarczyk
  • Burmistrz Wołomina- Pani Elżbieta Radwan
  • Burmistrz Ząbek- Pan Robert Perkowski
  • Burmistrz Zielonki- Pan Grzegorz Dudzik

Swoją obecnością zaszczycili nas również:

• Starosta – Pan Kazimierz Rakowski
  • Wójt Gminy Klembów- Pan Rafał Mathiak
  • Członek Zarządu Powiatu Wołomińskiego – Pan Karol Małolepszy
  • Dyrektor CUW Powiatu Wołomińskiego – Pan Robert Rataj
  • Główna Księgowa CUW Powiatu Wołomińskiego – Pani Iwona Bil
  • Przedstawiciel Wydziału Edukacji- Pani Emilia Woźniak.

Konkurs zorganizowany był dla uczniów klas 0-III szkół podstawowych ogólnodostępnych z terenu Powiatu Wołomińskiego.

Podstawowym celem konkursu jest uwrażliwienie dzieci na problemy osób niepełnosprawnych, przybliżenie zagadnień dotyczących niepełnosprawności, takich jak integracja, tolerancja, równość, rozwijanie wyobraźni oraz talentów plastycznych oraz zachęcanie dzieci do twórczego spędzania czasu wolnego.

W konkursie wzięły udział 32 szkoły, z których napłynęło 385 prac. Biorąc pod uwagę prawidłowe ujęcie tematu, technikę wykonania, oryginalność i estetykę rozstrzygnięto konkurs.. Łącznie nagrodzono 72 uczniów.

Nagrody przyznano w czterech kategoriach: klasy 0, I, II i III:

• I miejsce – 4 nagrody (tablety);
  • II miejsce – 4 nagrody (zestawy plastyczne max);
  • III miejsca – 4 nagrody (zestawy plastyczne w dużej drewnianej walizce).

Przyznano wyróżnienia I, II i III stopnia w czterech kategoriach: klasy 0, I, II, III:

• wyróżnienie I stopnia – 16 (zestaw kredek w metalowym pudełku, farby i temperówka);
  • wyróżnienie II stopnia – 16 (zestaw kredek i temperówka);
  • wyróżnienie III stopnia – 16 (mały zestaw plastyczny w rozkładanym tekturowym pudełku).

Przyznano również 12 innych wyróżnień (zestaw plastyczny w małej drewnianej walizce).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali mini sztalugi. Nauczyciele, których uczniowie zostali nagrodzeni otrzymali dyplomy.

Uroczyste otwarcie imprezy zainaugurowała wystąpieniem Pani Sylwia Kielczyk – Dyrektor ZSS w Ostrówku. Następnie w części artystycznej tradycyjnie uczniowie naszej szkoły bawili i zachwycali przedstawieniem pt. ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, po którym nastąpiło ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Nagrody wręczali przybyli goście oraz Pani Dyrektor ZSS w Ostrówku.

Po części oficjalnej uczestnicy udali się przed szkołę, gdzie odbył się piknik integracyjny
z mnóstwem atrakcji. Serwowane były kiełbaski z grilla, napoje i pączki dzięki hojności sponsorów:

• PPHU – Kobyłka
  • AMD s. c. Przedsiębiorstwo Handlowe Wołomin
  • Hurtownia Wędlin Kowalczyk, Szulim.

Wszystkich uczestników zabawiała animatorka przeprowadzając ciekawe gry i zabawy ruchowo-taneczne. Atrakcją były również konkursy dotyczące profilaktyki uzależnień zorganizowane
na świetlicy szkolnej.

Organizacja konkursu sprawiła radość wszystkim uczestnikom. Na finał VII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Niepełnosprawni są wśród nas” przybyło 187 osób.

Dziękujemy i zapraszamy za rok.

Opracowała: Iwona Kosińska-Turkot

CZĘŚĆ OFICJALNA