AktualnościDZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI – 21 MARCADZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI – 21 MARCA

  Święto obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa ustanowione w 2005 roku, od 2012 roku pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Data obchodów nie jest przypadkowa. Dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – triosomią 21 chromosomu. Z tej okazji na […]

DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZNDZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN

  8 marca w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. Święto corocznie obchodzone jest od 1910 roku. Dzień Kobiet jest obecnie oficjalnym świętem w Albanii, Algierii, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Bułgarii, Burkina Faso, Kamerunie, Chinach, Kubie, Laosie, Kazachstanie, Kirgistanie, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Tadżykistanie, Ukrainie, […]

ZABAWA OSTATKOWAZABAWA OSTATKOWA

Dzisiaj w naszej szkole z okazji kończącego się karnawału odbyła się zabawa ostatkowa połączona z tłustym czwartkiem. Oprócz wspólnej zabawy przy muzyce uczniowie brali udział w konkursie na wykonanie własnoręcznych pączków z papieru. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawie i w doskonałych humorach zakończyli okres karnawału.

WALENTYNKIWALENTYNKI

W środę w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji walentynek. Wszyscy mieli okazję wreczyć komuś walentynkowe serce. Uczniowie mogli pobawić się przy muzyce, potańczyć i posłuchać ulubionych przebojów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia!

CENTRUM DZWONICENTRUM DZWONI

W minioną środę (08.02.2017 r.) w trakcie zebrania z rodzicami odwiedzili nas szczególni goście. Przedstawiciele z Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (Centrum DZWONI) opowiadali o swojej działalności. To profesjonalna, niepubliczna agencja zatrudnienia oferująca bezpłatne usługi w zakresie pośrednictwa pracy, doradztwa personalnego oraz poradnictwa zawodowego. Centrum DZWONI prowadzone jest przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz […]

BEZPIECZNA ZIMABEZPIECZNA ZIMA

Naszą szkołę odwiedziła ostatnio funkcjonariuszka Policji Rzecznej z Warszawy. Przeprowadziła ona ciekawą i pouczającą pogadankę na temat bezpieczeństwa. Zwróciła szczególną uwagę na niebezpieczeństwa grożące dzieciom oraz przekazała wiele cennych wskazówek jak ich unikać.  Pani policjantka przypomniała naszym uczniom o ryzyku płynącym z rozmów i kontaktów z osobami nieznajomymi oraz przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po […]

ZAPROSZENIEZAPROSZENIE

8 lutego 2017 roku w trakcie zebrania z rodzicami będziemy gościć przedstawicieli Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie €“ Centrum DZWONI. Zapoznają oni zebranych ze swoją ofertą. Na spotkanie szczególnie zapraszamy osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które chciałyby rozpocząć pracę zawodową. Centrum DZWONI zajmuje się m.in. doradztwem zawodowym dla osób niepełnosprawnych oraz pomaga im w znalezieniu […]

XI NOWOROCZNE ZAWODY SPORTOWEXI NOWOROCZNE ZAWODY SPORTOWE

31 stycznia 2017 roku sześcioosobowa reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku wystartowała po raz pierwszy w Noworocznych Zawodach Sportowych zorganizowanych przez Zespół Szkół Specjalnych nr 85, przy ul. Elektoralnej w Warszawie. W konkursie wzięło udział w sumie 6 szkół. Po uroczystym otwarciu i powitaniu przystąpiliśmy do sportowej rywalizacji. Program zawodów obejmował konkurencje dla […]

TURNIEJ BOCCIA WARSZAWA – WETERYNARYJNA 24. 01. 2017TURNIEJ BOCCIA WARSZAWA – WETERYNARYJNA  24. 01. 2017

24 stycznia 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku wystartowali w pierwszym w tym roku kalendarzowym turnieju boccia. Organizatorem Drużynowego Turnieju Boccia już po raz dziesiąty był Zespół Szkół przy ul. Weterynaryjnej w Warszawie. W turnieju wystartowało siedem reprezentacji z Zespołów Szkół z: ZSS Grodzisk Mazowiecki, ZSS nr 63 Warszawa – Elektoralna, ZSS nr 85 Warszawa […]

II TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGOII TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO

25 stycznia 2017 roku mieliśmy przyjemność już po raz drugi gościć tenisistów z zaprzyjaźnionych szkół na Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Wołomińskiego. Impreza, podobnie jak przed rokiem, została zorganizowana wspólnie z Powiatem Wołomińskim i Zespołem Szkół w Klembowie. Turniej rozpoczął się uroczystym powitaniem sportowców przez dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku […]