AktualnościŚwięto 3 MajaŚwięto 3 Maja

W piątkowy poranek cała społeczność naszej szkoły spotkała się w sali gimnastycznej, aby podczas krótkiego apelu okolicznościowego uczcić Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie pod opieką pani Małgorzaty Siwek i pani Ewy Zientary przygotowali program artystyczny, którego motywem przewodnim były pieśni i wiersze patriotyczne. Wspólnie zaśpiewaliśmy także hymn Polski. Takie wydarzenia to doskonała okazja to ciągłego podtrzymywania […]

Wycieczka do ZOOWycieczka do ZOO

We wtorek 26 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz oddziałów rewalidacyjno-wychowawczych udali się na wycieczkę do Warszawskiego  Ogrodu Zoologicznego. Wiosenna aura sprzyjała spacerom oraz zwierzętom, które obudziły się z zimowego letargu, by pojawić się na przygotowanych dla nich wybiegach. Dzięki temu mogliśmy podziwiać m.in. żyrafy, słonie, nosorożce, lwy, tygrysy, małpy oraz wiele gatunków ryb i ptaków. […]

MAGIK Teatr KamienicaMAGIK Teatr Kamienica

Wczoraj w Teatrze Kamienica w Warszawie po raz kolejny odbyła się Gala Przeglądu małych form teatralnych MAGIK.  Głównym celem festiwalu jest wspieranie i rozwijanie inicjatyw twórczych u osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku  wzięli udział w tym wspaniałym wydarzeniu. Nasi aktorzy wystąpili na profesjonalnej scenie z wzruszającą sztuką przedstawiającą poszukiwanie miłości w […]

Koncert „Zostań z nami poza czas”Koncert „Zostań z nami poza czas”

Dzisiaj w naszej szkole odbył się koncert pt . „Zostań z nami poza czas” w reżyserii Pauliny Świeżak i Damiana Stysia. Występ przygotowany w celu upamiętnienia 11 rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II przedstawili artyści z Amatorskiej Grupy Teatralnej Pa.Dam. Podczas koncertu oglądaliśmy pokaz slajdów przedstawiający zdjęcia Papieża oraz słuchaliśmy wzruszających piosenek opisujących najważniejsze momenty […]

I Turniej Tenisa StołowegoI Turniej Tenisa Stołowego

I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Wołomińskiego to nowe wydarzenie w sportowym kalendarzu naszej szkoły. Został on zorganizowany wspólnie z Powiatem Wołomińskim i Zespołem Szkół w Klembowie. Zawody rozpoczęły się od przywitania sportowców przez dyrektor naszej szkoły panią Sylwię Kielczyk i dyrektora Zespołu Szkół w Klembowie pana Andrzeja Olszewskiego. Następnie rozpoczęła się emocjonująca gra. […]

I Turniej Tenisa StołowegoI Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 12.04.2016 r. o godzinie 9.00 w Zespole Szkół w Klembowie przy ul. Gen. F. Żymirskiego 68 odbędzie się I TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO. Organizatorem turnieju jest Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku. Współorganizatorami są Powiat Wołomiński i Zespół Szkół w Klembowie. Turniej zostanie przeprowadzony w 4 kategoriach: dziewcząt […]

Miniaturowy świat kolei 6.04.2016Miniaturowy świat kolei 6.04.2016

Wczoraj uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Po dotarciu na Stadion Narodowy i krótkim posiłku rozpoczęło się zwiedzanie wystawy makiet kolejowych z pędzącymi pociągami. To największa w Polsce i jedna z największych w Europie mobilnych makiet kolejowych. Podczas oglądania  ekspozycji uczniowie podziwiali  m.in. ręcznie robione modele dziesiątek lokomotyw i setki wagonów oraz […]

Światowy Dzień AutyzmuŚwiatowy Dzień Autyzmu

“Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski” – to jedno z haseł Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego 2 kwietnia. Obchody tego dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Dodatkowo z inicjatywy Fundacji Synapsis kwiecień został miesiącem świadomości i wiedzy o autyzmie, a jego hasło to: “Świeć, Edukuj, Wspieraj”. Według […]

Pierwszy Dzień Wiosny 21.03.2016Pierwszy Dzień Wiosny 21.03.2016

Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy w naszej szkole podczas wspólnej zabawy. Uczniowie i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie obejrzeli krótki występ artystyczny naszych kolegów i koleżanek. W trakcie spotkania wkroczyła ubrana w zieloną sukienkę “Pani Wiosna”. Następnie powstały kolorowe prace plastyczne przedstawiające żółte        i czerwone tulipany. Na koniec udaliśmy się na […]

“Dzień Kolorowej Skarpetki”“Dzień Kolorowej Skarpetki”

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym roku nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji „Dzień Kolorowej Skarpetki”. Dzisiaj społeczność naszej szkoły założyła kolorowe, skarpetki jako symbol otwartości i tolerancji. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że od osób z Zespołem Downa różni nas […]