AktualnościDzień Praw DzieckaDzień Praw Dziecka

20 listopada po raz drugi w Polsce obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to 7 listopada 2014r., ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby zaznaczyć, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. Uczniowie naszej szkoły zebrali się dzisiaj w świetlicy szkolnej, aby wspólnie uczcić ten dzień.  Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej pogadanki na temat praw dziecka, […]

Zwiedzanie Zamku KrólewskiegoZwiedzanie Zamku Królewskiego

10 listopada byliśmy w Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji  muzealnej. Podczas zwiedzania zobaczyliśmy Apartament Wielki i Królewski, wiele pięknych, bogato zdobionych komnat króla Stanisława Augusta. Odwiedziliśmy również m.in. Nową Izbę Poselską oraz  Salę Senatorską. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji i ciekawostek dotyczących historii zamku oraz  życia króla na przykład gdzie przyjmował gości, jak […]

Wycieczka do ZOOWycieczka do ZOO

We wtorkowe przedpołudnie, 10 listopada, wybraliśmy się do warszawskiego ogrodu zoologicznego. Mimo, że pogoda nie była naszym sprzymierzeńcem i powitał nas deszcz, nie opuszczały nas dobre humory. I być może, to właśnie dlatego, w trakcie naszego spaceru deszcz ustał, a my mogliśmy podziwiać zwierzęta. Udało się nam spotkać bardzo dużo  gatunków ptaków oraz gadów. Wiele […]

Święto NiepodległościŚwięto Niepodległości

„11 Listopada” Dzisiaj wielka jest rocznica- Jedenasty Listopada! Tym, co zmarli za ojczyznę, Hołd wdzięczności Polska składa Im to bowiem zawdzięczamy Wolność, polską mowę  w szkole To, że tylko z ksiąg historii Poznajemy dziś niewolę Uroczyście biją dzwony W mieście flagi rozwinięto…                             […]

Śniadanie daje moc!Śniadanie daje moc!

Uczniowie klas I, II i III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami biorą udział w programie „Śniadanie daje moc”. Główną ideą programu jest propagowanie wiedzy na temat roli, jaką pełni śniadanie. Jest to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu dzieci mają energię do nauki, siłę do zabawy oraz lepiej koncentrują się podczas zajęć szkolnych. Już od pięciu […]

Spotkania z przyrodąSpotkania z przyrodą

Uczniowie naszej szkoły bardzo interesują się przyrodą i otaczającym ich środowiskiem. W pierwszych trzech miesiącach roku szkolnego 2015/2016 uczestniczyli w cyklu trzech spotkań z ornitologiem – panem Michałem Książkiem, który przybliżył im świat ptaków. Podczas pierwszego, wrześniowego spotkania pan Michał przedstawił sylwetki najpopularniejszych ptaków polskich. Naszą wiedzę utrwalał poprzez ekscytujące zabawy i ciekawe zagadki. Druga […]

Ścieżka edukacyjnaŚcieżka edukacyjna

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy V i VI odbyli spacer po ścieżce edukacyjnej, która znajduje się przy siedzibie Nadleśnictwa Drewnica w Ząbkach. W trakcie lekcji  pracownicy nadleśnictwa przybliżyli uczniom warstwową budowę lasu, opowiedzieli o zjawiskach  zachodzących w lesie, zapoznali z pracą  leśników oraz uczyli prawidłowych zachowań. Na koniec uczestnicy spaceru obejrzeli film edukacyjny o zwierzętach leśnych.     […]

Dzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji Narodowej

14 października to Dzień Edukacji Narodowej, nazywany również Dniem Nauczyciela. Z tej okazji ,we wtorek 13 października,w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy przygotowali krótki program artystyczny, w którym wyrazili swoje podziękowania i szczere życzenia dla wszystkich nauczycieli. Przygotowali także ręcznie wykonane kolorowe pudełeczka, […]

Wycieczka do WarszawyWycieczka do Warszawy

W środę 7 października 2015 roku starsze klasy, czyli gimnazjum i klasy przysposabiające do pracy wybrały się do Warszawy na Stadion Narodowy. Uczestnicy wycieczki obejrzeli wystawę multimedialną w Oceanarium Prehistorycznym w formacie 3D. Uczniowie mogli podziwiać wymarłe gatunki zwierząt, które żyły w oceanie. Oprócz prehistorycznego rekina, który pozostawił niezatarte wspomnienie, mieli wyjątkową okazję podglądać także […]

III SPORTOWA PARAOLIMPIADA POD DĘBAMI 29.09.2015III SPORTOWA PARAOLIMPIADA POD DĘBAMI 29.09.2015

29.09.2015 roku po raz trzeci organizowaliśmy SPORTOWĄ PARAOLIMPIADĘ POD DĘBAMI. Naszą imprezę patronatem objął Starosta Wołomiński pan Kazimierz Rakowski oraz Wójt Gminy Klembów pan Rafał Mathiak. Ponownie odbyła się ona na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół w Ostrówku. W tym sportowym wydarzeniu wzięło udział  ponad 160 uczestników z powiatu wołomińskiego i powiatów ościennych z niepełnosprawnością […]