AktualnościHipoterapiaHipoterapia

Uczniowie naszej szkoły zostali objęci projektem, w ramach którego uczestniczą w cyklu bezpłatnych zajęć z hipoterapii. Projekt ten jest organizowany przez Stowarzyszenie “Potok Serc” z Tłuszcza, a zajęcia terapeutyczne prowadzi pani Agnieszka Kaza – certyfikowana terapeutka. Podczas zajęć dzieci i młodzież uczą się jazdy konnej, pielęgnacji zwierząt, przełamują swoje bariery i lęki, pracują nad postawą […]

TRENUJ Z MISTRZEMTRENUJ Z MISTRZEM

Uczniowie szkoły podstawowej od 23 maja uczestniczą w projekcie “Trenuj z mistrzem” realizowanym przez Fundację “Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport”. Podczas zajęć sportowych prowadzonych w formie turnusu rehabilitacyjnego dzieci biorą udział w profesjonalnych treningach szermierki prowadzonych m.in. przez multimedalistów Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. W ramach zajęć ćwiczą m.in. zręczność, refleks, posługiwanie się […]

Pierwsza pomoc przedmedycznaPierwsza pomoc przedmedyczna

Wczoraj odbyło się w naszej szkole szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie przeprowadzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Klembowa. Zebranie rozpoczęło się od przypomnienia i zaprezentowania zasad udzielania pierwszej pomocy, a więc: Zabezpieczenia miejsca wypadku. Sprawdzenia stanu poszkodowanego (podstawowych funkcji życiowych – krążenia, oddechu i świadomości, zlokalizowanie odniesionych urazów). Wezwania pogotowia ratunkowego lub innych specjalistycznych służb ratowniczych. Prowadzenia resuscytacji […]

III Mazowiecki Turniej BoccaIII Mazowiecki Turniej Bocca

18.05.2016 r. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w III mazowieckim Turnieju Bocca w Wołominie. Turniej odbył się w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji, a jego organizatorem i gospodarzem był Zespół Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego przy ul. Miłej 22. Zawody przebiegały w miłej atmosferze, a rywalizacja była fair play. Po rozgrywkach […]

II Marszobieg w OstrówkuII Marszobieg w Ostrówku

Dzisiaj po raz drugi odbył się w naszej szkole Marszobieg w Ostrówku. W tym roku nie mogliśmy przeprowadzić zawodów na świeżym powietrzu z powodu złych warunków atmosferycznych. Deszcz i wiatr nie powstrzymały nas jednak przed rozgrywkami. Przybyli do nas uczniowie Warszawy, ze Szkoły Specjalnej nr 38, Szkoły Specjalnej nr 92 oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr […]

Powiatowy konkurs plastycznyPowiatowy konkurs plastyczny

11 maja 2016 roku w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku odbył się finał VI Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Niepełnosprawni są wśród nas”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło: „Więcej nas łączy niż dzieli”. Konkurs skierowany był do uczniów klas „0” oraz klas I–III Szkół Podstawowych z terenu powiatu wołomińskiego. Swój udział zgłosiło […]

Majówka w ChrzęsnemMajówka w Chrzęsnem

„Majówka w Chrzęsnem. Spotkanie z historią” to dwudniowa impreza plenerowa, która łączy  walory  historyczno-patriotyczne z elementami rekreacyjnymi.  Głównym punktem pierwszego dnia  imprezy jest zorganizowany w sobotni wieczór uroczysty koncert historyczny pt. „Piękna nasza Polska cała”. Jest to niezwykłe i unikalne wydarzenie artystyczne wykreowane i realizowane z okazji obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski Weźmie w nim […]

Polska na niebieskoPolska na niebiesko

2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem akcji społecznej „Polska na niebiesko”, która w tym roku przebiega pod hasłem „Autyzm. Poznaj zanim ocenisz” jest zwiększenie świadomości społecznej   na temat autyzmu w Polsce. Założeniem organizatorów, Fundacji Jaś i Małgosia jest poszerzenie zrozumienia i tolerancji dla dzieci i osób z autyzmem. Nasza szkoła również […]

Święto 3 MajaŚwięto 3 Maja

W piątkowy poranek cała społeczność naszej szkoły spotkała się w sali gimnastycznej, aby podczas krótkiego apelu okolicznościowego uczcić Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie pod opieką pani Małgorzaty Siwek i pani Ewy Zientary przygotowali program artystyczny, którego motywem przewodnim były pieśni i wiersze patriotyczne. Wspólnie zaśpiewaliśmy także hymn Polski. Takie wydarzenia to doskonała okazja to ciągłego podtrzymywania […]

Wycieczka do ZOOWycieczka do ZOO

We wtorek 26 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz oddziałów rewalidacyjno-wychowawczych udali się na wycieczkę do Warszawskiego  Ogrodu Zoologicznego. Wiosenna aura sprzyjała spacerom oraz zwierzętom, które obudziły się z zimowego letargu, by pojawić się na przygotowanych dla nich wybiegach. Dzięki temu mogliśmy podziwiać m.in. żyrafy, słonie, nosorożce, lwy, tygrysy, małpy oraz wiele gatunków ryb i ptaków. […]